Südalinna loomakliinikusse saabus koer Luna, kes tundus pealtnäha täitsa tavaline koer!
Omanik kurtis, et Luna on tavapärasest rohkem väsinud. Ei tule enam rõõmsalt uksele vastu ja tundub kurvameelsem.
Kliinikus teostasime Lunale põhjaliku ülevaatuse ja uuringud. Lisaks väsimusele esinesid Lunal liiges- ja lihasvalud, madal vererõhk ja pulsisagedus. Spetsiifilised vereanalüüsid aitasid lõpuks haigusele jälile saada. Diagnoosiks hüpotüreoidism!
Mis on hüpotüreoidsm? See on seisund, mille puhul kilpnääre ei tooda piisavalt hormoone.
Kilpnääre paikneb koertel kaela piirkonnas ning toodab hormoone, mis reguleerivad ainevahetust. Kilpnäärmehormoonideks on türoksiin ja trijoodtüroniin. Kilpnäärmehormoonide tootmist kontrollitakse ajuripatsi ehk hüpofüüsi poolt.
Kilpnäärme alatalitlust võivad põhjustada mitmed kilpnäärmehaigused: näiteks autoimmuunhaigused, mille puhul keha immuunsüsteem ründab kilpnääret.
Samuti võib põhjuseks olla ajuripatsi puudulik talitlus, mille puhul ei toodeta kilpnääret stimuleerivat hormooni.
Ravi eesmärk on kilpnäärmehormoonide asendamine. Püütakse leida kõige madalam annus, millega vaevused taanduvad ning tavaliselt peab loom ravimeid võtma kogu elu.
Tänaseks on koer Luna enesetunne paranenud ja ta on tunduvalt rõõmsameelsem! Peab küll aegajalt kontrollis käima, kuid see tema tuju ei riku!
Pildil on koer Luna ja tema rõõmus omanik Andres, kes on ravi tulemustega väga rahul!
Kallid koeraomanikud, jälgige oma koeri tähelepanelikult. Kui märkate sarnaseid sümptomeid oma koeral, siis ärge jätke seda tähelepanuta!
Kui märkad muret, pöördu Südalinna loomakliinikusse (tel 53073418). Meil on võimalik koha peal teostada analüüse ja uuringuid, et võimalikult kiiresti keerukamatele haigustele jälile saada.