Väljaspool tööaegasid erakorralised vastuvõtud, aja broneerimine läbi Loomaarsti nõuandeliini telefonil 9000112 (3,00 eur/min)

E-post

Kirjuta meile

Telefon

+372 53073418

Aadress

Kentmanni 15,Tallinn

Oleme avatud

E-T; N-R kell 9-18; L: 10-16

Lemmikloomade ❗KUUMARABANDUS❗

Inimesed higistavad,et ennast jahutada, kuid koerad ja kassid seda ei tee, sest neil puuduvad nahas higinäärmed. Neil on enda jahutamine oluliselt keerulisem. Nad reguleerivad kehatemperatuuri hingamisteede kaudu.
Kuumarabandust on kergem saada ülekaalulistel ning südamehaigustega loomadel.

Kuumarabanduse tunnusteks on: hingeldus, hüpertermia, apaatsus, loidus, isutus, võivad esineda tasakaaluhäired. Kui asi on progresseerunud võivad tekkida ka krambihood, võib esineda teadvuse kadu.

 Mida teha, kui koer ja kass on üle kuumenenud? Üldiselt tuleks palavaga vältida autosõitusid. EI tohi looma jätta autosse palavaga ootama. Lisaks tuleb hooldada eelnevalt lemmiku karvkatet. Hooldatud karvkate tagab loomal kaitse kuumuse eest. Vesi peab olema vabalt kättesaadav. Võib kasutada spetsiaalseid jahutusmatte. Võiks vältida palavate ilmadega aktiivset liikumist ja trennitegemist. (Seda eelkõige koerte puhul).

 Kui juba ülekuumenemine on tekkinud, siis pakkuda piisavalt vett, viia varjulisse kohta, katta märgade rätikutega või isegi valada üle jahedama/leige veega.
Kui kehatemperatuur ulatub üle 40 c, siis kindlasti pöörduda loomaarsti juurde.

Koera normaalne kehatemp. 37,8-39,2 ❗
Kassil umbes 37,8- 39,3❗
 Kehatemperatuuri tuleb mõõta loomal pepust digitaalse kraadiklaasiga.

Veel uudiseid